
De natuur in IJsland is onovertroffen en ongerept en bevat vulkanen, kraters, gletsjers, meren en watervallen. Maar ook zwarte en parelwitte stranden, watervallen in alle soorten en maten, lavavelden, bergen en woestijnen. Veel plekken zijn als een oase van rust maar op sommige plekken is het natuurgeweld overweldigend.
Een ding is zeker, de schoonheid van de natuur is als buitenaards. Of je nu in de zomer of winter naar IJsland reist, ieder seizoen heeft zijn unieke kenmerken. Ben je er in de winter geweest en je komt later in de zomer terug dan tref je een heel ander plaatje.
Het grootste deel van de bevolking van IJsland woont in Reykjavik en de directe omgeving, de rest van de bevolking in kleine dorpjes langs de kust. In het binnenland tref je naast de prachtige natuur geen dorpjes, het is onbewoonbaar en je komt er alleen met een 4×4 auto of georganiseerde excursie. De wegen zijn onverhard en vaak een uitdaging om te rijden, je zult ook regelmatig een rivier moeten oversteken om je weg te vervolgen.
De ring 1 is goed te rijden en vort je langs de hele buitenkant van het eiland, op de Westfjorden en Snæfellsnes na. Mocht je de Dýnjandi willen bezoeken dan is een onverharde weg niet te vermijden.
Ik wens je veel leesplezier op de pagina en hoop dat je hier inspiratie uit haalt voor jouw reis naar IJsland!
Svartifoss ligt in het Skaftafell park en is makkelijk te bereiken middels een korte wandeling.
Auto huren in Reykjavik? Lees in deze blog waar je rekening mee moet houden als je een auto wilt huren voor jouw vakantie in IJsland.
Vlakbij Mývatn ligt de kleine lavagrot Grjótagjá, een bezoek is zeker de moeite waard!
Wil jij één van de meest indrukwekkende watervallen in IJsland bezoeken? Lees hier alles over de Dynjandi.